Добредојдовте на нашите веб-страници!

Електромагнетен блок вентил со висок вакуум, AC 220V

Краток опис:


Детали за производот

Ознаки на производи

Висок вакуум, електромагнетен аголен вентил од серијата EVGDC

Модел EVGDC-J16B(KF)S EVGDC-J25B(KF)S EVGDC-J40B(KF)S EVGDC-J50B(KF)S
Опсег на притисок Pa 1x10-6Па~ 1,2 x 105Па (запечатен со мев) 1x10-5Па~ 1,2 x 105Pa (запечатена со витон о-прстен)
Внатрешен номинален дијаметар mm 16 25 40 50
Стапка на истекување Pa·L/s ≤1,3x10-7
Работен век до првото одржување време 200000
Температура на греење (тело на вентилот) ≤120
Напон на напојување - AC220V 50HzОпсег:85% Ue ~110% Ue
Почетна/работна моќност W 600/0,7 800/1 1000/2 1400/3
Време на отворање / затворање s отворено≤0,2, затвори≤0,5
Работна стапка време/ч 300
Индикатор за положба на вентилот - Електрични светла
Ориентација на инсталација Секое (запечатено со мев), долната површина за заптивање вакумирана (запечатена со флуорен гумен прстен)
Собна температура 5-40

Електромагнетна Водени Тип

Модел DN Големина (мм)
A B C D E F G
EVGDC-6~10B(KF)S
EVGDC-6~10(KF)S
10 128 10 66 44 38 50 34
EVGDC-16B(KF)S
EVGDC-16(KF)S
16 169 16 80 64 51 50 39
EVGDC-25B(KF)S
EVGDC-25(KF)S
25 190(193) 25 90 69 58 50 42
EVGDC-40B(KF)S
EVGDC-40(KF)S
40 235(241) 40 120 94 (102) 86 66 57 (63)
EVGDC-50B(KF)S
EVGDC-50(KF)S
50 275 50 130 102 (110) 92 66 63 (69)
дајсдњ

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја